Zapiekanki z makaronem - 7 pomysłów

Świat się tu u nas we Wrocławiu od dwóch dni ciut zabielił, ciut schłodził i ogólnie mocno znieprzyjemniał (to nie od dwóch dni, a co najmniej od listopada, który był moim zdaniem najciemniejszym miesiącem od dobrych kilku lat). Mówicie, że zima i żebym nie wymyślała? Że to naturalne? Sęk w tym, że cały czas jeszcze pamiętam takie zimy, jakie były lat temu, no właśnie, ile? Nie pamiętam by rok, dwa czy pięć lat wstecz były śnieżne, mroźne zimy. Pamiętam za to temperatury w granicach od pięciu plus do pięciu minus stopni, ciemną  i zimną ziemię zazwyczaj bez śniegu, przywiędłe rośliny, ponure dni i moje niechciejstwo wynikające przede wszystkim z braku światła.
Nie mogę powiedzieć, że nie lubię zimy. Lubię skrzącą się biel, słońce rozświetlające wszystko tak, że aż razi w oczy, nawet szczypiący w nos i policzki mróz lubię. Nie lubię za to wilgoci i szarości, a niestety właśnie one w ostatnich latach królują przez większość zimowego czasu.
Więc - aby do wiosny 😊
Na ponury czas doskonałe są zapiekanki, bo pięknie rozgrzewają i poprawiają samopoczucie.
Są też doskonałe ze względu na moc oczyszczania - przede wszystkim lodówki, z rzeczy niedokończonych, zapomnianych, albo tych co się nam przejadły.

Przypominam kilka makaronowych propozycji - po kliknięciu na nazwę zostaniecie przeniesieni na stronę z przepisem.

Zapiekanka makaronowa z brokułem, mozzarellą i orzechami


Zapiekanka makaronowa z boczkiem i kapustą pekińską


Zapiekanka z łazankami, pieczarkami i kapustą


Zapiekanka z mozzarellą, makaronem orzo, papryką i pomidorkami


Zapiekanka makaronowa z sosem bolognese


Zapiekanka makaronowa z białą kapustą i grzybami


Zapiekanka z makaronem, karkówką i sosem pomidorowym


1 komentarz:

  1. Tego mi było trzeba! Dzięki za inspirację!Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli spodobał Ci się przepis, pozostaw komentarz. A może udostępnisz mój przepis na fb? - w ten sposób docenisz moją pracę i pomożesz mi w rozwoju bloga.

Copyright © 2016 sio-smutki! Monika od kuchni , Blogger